Termo-kominki


Piękno i elegancja w jednym - po prostu kominek
Piękno i elegancja w jednym - po prostu kominki


W termokominkach (kominki z płaszczem wodnym zwane także kominkami wodnymi) - w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków wytwarzających prawie wyłącznie ciepło konwekcyjne - aż do 80% energii odprowadzanej jest do centralnego ogrzewania.


Ciepło z pieca kominkowego i baterii słonecznej jest odprowadzane do centralnego zbiornika i w zależności od potrzeb kierowane do instalacji centralnego ogrzewania lub do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Przy pomocy systemu regulującego dopasowuje się moc cieplną kominka stosownie do zadanej temperatury pomieszczenia lub c.w.u.

Idealnym rozwiązaniem jest kombinacja z baterią słoneczną, która zapewnia wystarczającą ilość energii w dni słoneczne, by można było zrezygnować z opalania pieca. Podobną koncepcję przedstawił inny producent pieców kominkowych, które są opalane drewnem. W budynkach energooszczędnych stanowią one pełnowartościowe źródło energii, natomiast w domach o gorszym wskaźniku izolacji termicznej są one komfortową alternatywą do innych pieców. Posiadają bowiem dodatkowo płytę kuchenną oraz piekarnik z grillem, które - poza sezonem grzewczym - można ogrzewać elektrycznie.